Hlavní menu

Města a obce na trase

Číhalín

Vesnička ležící pod Číhalským kopcem je pojmenovaná podle zakladatele Číhaly, dříve též Šahalín neb Šachalín.

Číhalín leží severozápadně od Třebíče, 2,5 km jižně od Červené Lhoty a je ze všech stran obklopený vrchy. Náves má podobu velikého nepravidelného čtyřúhelníka na severním konci uzavřeného, na jižním konci otevřeného. I když je obec Číhalín velmi malou obcí (190 obyvatel), tak nabízí svým občanům i návštěvníkům možnost bohatého sportovního vyžití. A to jak ve sportech fyzicky náročných, tak i spíše rekreačních a odpočinkových.

V Číhalíně se nachází víceúčelové hřiště s asfaltovým povrchem. Vlastní hřiště lze využít pro několik typů sportů (tenis, nohejbal, volejbal).

V kulturním domě je k dispozici stůl na stolní tenis a sál je využíván pro hraní florbalu.

V patře kulturního domu je dobře vybavená posilovna.

Obec nemá vlastní koupaliště, ale alespoň možnost ochlazení v parném létě poskytuje rybník Hluboček. Jinak místní občané navštěvují koupaliště v okolních městech a obcích.

Díky blízkosti řeky Jihlavy a rybníka Hluboček je okolí Číhalína ideálním místem pro rybaření. Stejně tak nemá okolí Číhalína nouzi o lesy. Podnebí je zde příznivé pro nejrůznější druhy hub a díky tomu jsou okolní lesy hojně navštěvovány houbaři.

Obec Číhalín je obklopena krásnou krajinou s množstvím turistických tras. Okolní krajina má zajímavou flóru a faunu a je vyhledávanou rekreační oblastí s množstvím trekreačních chat.