Hlavní menu

Města a obce na trase

Aktuality

 


25.4.2013 | Májové slavnosti v Lukách nad Jihlavou
Májové slavnosti v Lukách nad Jihlavou

XIV. ročník charitativní akce se uskuteční ve středu 1.května 2013 na louckém náměstí. Program je připraven od 10.30 do 22.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení různých hudebních skupin s různými hudebními žánry (rock, hardrock, country, dechovka…). Hlavním hostem je v letošním roce Jakub Smolík, který vystoupí od 15hodin.

Vstupné je dobrovolné, a jako každoročně je spolu se sponzorskými dary věnováno na charitativní účely. Částka bude předána cca v 17 hodin zástupcům Oblastní charity v Jihlavě. Dar bude využit na zajištění práce terénních pracovníků v Lukách nad Jihlavou a okolí.

Pořadatelem akce je občanské sdružení Kamarádi balkánského ranče. Více informací najdete na www.kbr.cz.

 

12.4.2013 | Zahájení cykloturistické sezóny 2013 na Jihlavsku-CYKLOJÍZDA
Zahájení cykloturistické sezóny 2013 na Jihlavsku-CYKLOJÍZDA

Klub českých turistů Čeřínek Jihlava a oblast KČT VYSOČINA ve spolupráci se statutárním městem Jihlava pořádají u příležitosti Dne Země a 125. Výročí Klubu českých turistů v neděli 21. dubna 2013 již 5. Ročník Zahájení cykloturistické sezóny na Jihlavsku.

Program:

9:00 Sraz účastníků v Jihlavě na horním Masarykově náměstí

9:05 Slavnostní zahájení

9:15 Odjezd po cyklostezce č. 26 (Jihlava–Třebíč–Raabs) do Luk n/J. (12 km)

V Lukách n./ Jihlavou před restaurací U Procházků obdrží účastníci pamětní list a mohou pokračovat  v cyklojízdě po doporučených trasách:

I. Luka nad Jihl. – Kozlov – Rytířsko – Ždírec – Měšín – Hruškové Dvory – Jihlava (20 km)

II. Luka nad Jihlavou – Bítovčice – Přímělkov – Rokštejn – Panská Lhota – Brtnice –Příseka – Puklice – Studénky – Jihlava (28 km)

III. Luka nad Jihlavou – Třebíč (30 km), zpět vlakem (13:25; 14:31; 15:32; 16:31; 17:25; 18:31)

Akce se koná za každého počasí. Možnost občerstvení v restauraci v Lukách n./Jihlavou, Rytířsku nebo Brtnici. Navíc Cyklistická prodejna Cyklo Point Jihlava zajistí na startu v Jihlavě servisní stan, kde si každý účastník může od  8:00 hod. nechat zdarma seřídit kolo.

25.3.2013 | Křížem krážem Švýcarskem (nejen) na kole - přednáška a beseda
Křížem krážem Švýcarskem (nejen) na kole - přednáška a beseda

Městys Luka nad Jihlavou Vás zve na přednášku pořádanou v rámci projektu „Švýcarské jaro – Swiss Spring“, které v těchto jarních měsících probíhá v Praze, vybraných regionech a městech pod záštitou Švýcarského velvyslanectví v Praze ve spolupráci s českými a švýcarskými partnery.

Tento multižánrový program uvede v Lukách n.J. v sále Školícího a ubytovacího centra ERUDITO přednášku na téma „Křížem krážem Švýcarskem“ v podání zkušeného horského průvodce Ing. Michaela Pokorného v pondělí 8. dubna 2013 od 18,00 hod., který by chtěl Švýcarsko představit i z jiného pohledu, než je známe. K jeho pojetí představení Švýcarska nám uvádí: „Opusťme zažitá klišé, jako jsou hodinky, sýry a čokoláda a podívejme se na Švýcarsko jako na zemi, která se stala etalonem západního pojetí demokracie. Ne, není určitě bez chybičky. Nicméně právě díky srozumitelným a všeobecně dodržovaným pravidlům každodenního života si tato malá země získala obrovský náskok před zbytkem Evropy a my pak jen žasneme nad výdobytky, kterých si obyčejní lidé mohou užívat.

Zajímavé je také vnímat kontext tří hlavních jazykových regionů – přepečlivé, zdánlivě strohé Švýcarsko v německy hovořících kantonech, ležérní Švýcarsko s lehce středomořským nádechem v části hovořící italsky a rozevláté, ale nenuceně elegantní Švýcarsko v kantonech hovořících francouzsky. V kulisách nádherné přírody Alp, Jury a Mittelandu projedeme celou zemi od hornatého Graubündenu na východě až po Vaud a Ženevu na západě. Důležitým společníkem je při tomto putování jízdní kolo, neboť Švýcarsko protíná opravdu dokonalá síť cyklostezek a cyklotras. Za zmínku v této souvislosti stojí i bezkonkurenční informační a navigační systém Schweizmobil.“

Vstupné dobrovolné.