Hlavní menu

Města a obce na trase

Aktuality

 


1234571
28.8.2018 | Milí cyklisté, koloběžkáři, běžci a chodci,
Milí cyklisté, koloběžkáři, běžci a chodci,

od 16. do 22. září 2018 se po celé Evropě uskuteční Evropský týden mobility. Kampaň se snaží podpořit udržitelnou dopravu a také zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. My se k projektu připojíme 2. ročníkem Zářijové výzvy - týdenní verzí Do práce na kole.

Šlápněte na týden do pedálů nebo nazujte běžecké či jiné pohodlné boty! Tentokrát nemusíte tvořit týmy, přihlaste se sami a zdarma.

Pokud už jste Do práce na kole jezdili, použijte stejné registrační údaje.

Máte kolegy, kteří se bojí, že to měsíc na vlastní pohon nevydrží? Pozvěte je, ať si to vyzkouší na týden. Třeba se z nich nakonec stanou vaši parťáci i do květnové výzvy.

Kdo bude nejpilnější, může vyhrát startovné pro sebe a celý svůj tým do Do práce na kole 2019.

29.7.2018 | DIVADLO NA STARÉ PLOVÁRNĚ

Divadlo na Staré Plovárně je čtrnáctidenní letní divadelní dílna divadla T.E.J.P. a divadla DIOD za podpory statutárního města Jihlavy.
Letos proběhne již potřetí a i vy se jí můžete aktivně zúčastnit. Projekt je otevřený široké veřejnosti.
Formou workshopů vedených zkušenými lektory vzniká inscenace pod širým nebem, která je pak po tři večery prezentována divákům. Dílna začíná 21. 7. 2018. Prezentace představení 3. - 5. 8. ve večerních hodinách.
Půvabné tvůrčí setkání v malebném prostředí Staré Plovárny, vzájemná inspirace, výměna zkušeností, jedinečný divadelní zážitek.
Bližší informace na www.tejp.cz

2.7.2018 | Cyklistický peloton Křížem krážem Vysočinou na kole vyjede v pátek 6.7. z Jihlavy
Cyklistický peloton Křížem krážem Vysočinou na kole vyjede v pátek 6.7. z Jihlavy
První skupina cyklistů vyjede z Masarykova náměstí v 9.00

V pátek 6. července odstartují cyklističtí nadšenci osmidenní putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2018, které letos po jedenácté organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Na ty nejlepší čeká cyklistický dres s motivem Vysočiny.

„První skupina cyklistů vyjede z Masarykova náměstí v Jihlavě v 9.00, aby během dne projela Rantířovem, Novým Rychnovem, Horní Cerekví i Častrovem, a ujela 57 kilometrů až do Kamenice nad Lipou," připomíná ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že za osm dnů je možné zdolat celou až 460 kilometrovou trasu, projet celou Vysočinu a skončit v Dalešickém pivovaru.

Jedenáctý ročník cyklistického putování Vysočinou podpoří také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Velmi ráda se připojím k této jedinečné akci, která v kraji cyklistů sportovce podporuje, a navíc za pomoci naplánovaných tras představuje krásná místa Vysočiny, která stojí za to vidět, třeba i ze sedla kola," uvedla Jana Fischerová.

Cyklistický peloton se druhý den vydá z Kamenice nad Lipou do Humpolce a následující dny dále do Ledče nad Sázavou, Chotěboře a Nového Města na Moravě. Pokračovat bude do Velké Bíteše i Třebíče a poslední den si cyklisti užijí cestu kolem vodní elektrárny Dalešice, která letos slaví 40 let od uvedení do provozu. Celé putování cyklisté zakončí tradičně v Dalešicích, kde na ně bude v místním pivovaru, který je jedním ze sponzorů putování, čekat odměna v podobě piva a guláše.

Na každém nadšenci je, zda se vydá pouze na některé úseky nebo se pokusí zdolat celou trasu. „Zajištěno máme doprovodné vozidlo, které cyklistům poskytne zázemí během cesty, bude je zásobovat vodou a poveze i jejich věci," prozradila Klára Čechová z Vysočina Tourism, která akci připravuje. Doprovodné vozidlo bude také pro omezený počet účastníků zajišťovat dopravu ráno z Jihlavy do místa startu etapy a odpoledne z cíle zpět do Jihlavy. Tato možnost je pro účastníky omezena a je nutná rezervace na emailu klara.cechova@vysocinatourism.cz.

Každý z nových účastníků Křížem krážem Vysočinou na kole 2018 má šanci získat cyklistický dres s motivem Vysočiny, stačí, když se cyklistického putování zúčastní letos poprvé a ujede alespoň tři etapy. Cyklistický dres nebo cyklistické kalhoty získá za odměnu také každý, kdo absolvuje všechny etapy z naplánované trasy. „Už teď vybíráme příjemné restaurace i turistické cíle, které cestou navštívíme a kde se občerstvíme a odpočineme si," doplnila Klára Čechová.
Akce se koná za finanční podpory Skupiny ČEZ. Podrobný rozpis etap a další informace najdete na www.vysocinounakole.cz.

1234571