Hlavní menu

Města a obce na trase

Aktuality

Povodí Stařečského potoka si Vás dovoluje pozvat na výstavu

Kouzlo betlémů

V sále na radnici ve Starči

Výstava potrvá od 22. prosince 2018 do 6. ledna 2019

Otevřeno denně 14.00 – 17.00 hodin, mimo 24. 12. a 31. 12.


1234569
27.10.2017 | V Třebíči v parku Hrádek najdete novou naučnou stezku
V Třebíči v parku Hrádek najdete novou naučnou stezku

V úterý 31. října ve 14 hodin bude v Třebíči v parku Hrádek slavnostně otevřena naučná stezka s názvem Přírodní bohatství městského parku Hrádek.

Naučná stezka čítá pět informačních tabulí s přírodovědným a historickým obsahem, které jsou umístěné v parku Hrádek a jeho okolí. Místo je unikátní ukázkou pestrých rostlinných a živočišných společenstev skalní stepi na jižních svazích údolí řeky Jihlavy. Vyskytují se zde významné a ohrožené druhy rostlin a živočichů. K nejvýznamnějším patří modrásek rozchodníkový, hojný je výskyt kudlanky nábožné a saranče modrokřídlé.

Park je zelenou oázou uprostřed zástavby města Třebíče a v těsném sousedství památek UNESCO, na které je odtud krásný výhled.

První z tabulí stojí při vstupu z ulice Hrádek u bývalého DDM a informuje návštěvníky o historii parku a dendrologii. Další tabule jsou umístěny na hraně jižního svahu u pěší stezky. Věnují se zvířatům a hmyzu žijícím v parku. Obsahem následující tabule je botanický popis místa. Tato tabule se nachází u bašty. Poslední z tabulí, která informuje návštěvníka o geologii, je umístěna u řeky v Hasskově zahradě, s výhledem na skalní masiv.

4.5.2017 | PETR BENDE, VLASTA ZAHRÁDKA a CARMEN ve STARČI
PETR BENDE, VLASTA ZAHRÁDKA a CARMEN ve STARČI

17.června 2017 se  bude ve Starči konat již 18. ročník setkání rockových hudebních skupin minulého století „STAŘEČ 2017“. Na sokolském hřišti se sejdou „legendy třebíčské hudební scény“, opět vystoupí hudební skupiny a stálice tohoto setkání - Puls, Matador, Watt 80, Merkur, Paprsky a Pekelníci. Právě na ně již řadu let chodí pravidelně okolo 2000 návštěvníků.

Místní hasičský sbor, který akci pořádá, každý rok pozve nějakého známého hosta a letos je opravdu na co se těšit. Jako host vystoupí  hudební skupina CARMEN. Loni tato skupina oslavila 30 let svého účinkování jedinečným koncertem na zimním stadiónu v Třebíči. A letos je naplánováno jediné vystoupení ve Starči. Hudební skupina vystoupí a zahraje své nejlepší „pecky“ od 23:00 hod. Se skupinou Carmen vystoupí její dlouholetý zpěvák Vlasta Zahrádka a samozřejmě přijede i poslední zpěvák skupiny Petr Bende. Na „Starči 2017“ dojde i ke křtu DVD a CD této skupiny s názvem „Na kafe“, které vyjde v květnu.

3.5.2017 | Oprava cyklotrasy
Oprava cyklotrasy

Ve dnech 9. 5 - 20. 5. 2017 bude uzavřen úsek mezi Bítovčicemi a Přímělkovem.

1234569