Hlavní menu

Města a obce na trase

Aktuality

Povodí Stařečského potoka si Vás dovoluje pozvat na výstavu

Kouzlo betlémů

V sále na radnici ve Starči

Výstava potrvá od 22. prosince 2018 do 6. ledna 2019

Otevřeno denně 14.00 – 17.00 hodin, mimo 24. 12. a 31. 12.


12.4.2017 | Přijďte oslavit Den země do Jihlavy
Přijďte oslavit Den země do Jihlavy

Přijďte oslavit Den země do Jihlavy

Ve středu 19. dubna na Masarykově náměstí v Jihlavě

V rámci cykloturistiky Vás může zajímat přehlídka elektro kol a skútrů, celodenní kampaň k soutěži Do práce na kole a veliká Vánoční cyklojízda k příležitosti soutěže Do práce na kole (od 17:00)

25.8.2016 | Přivítáme medailistu z Ria
Přivítáme medailistu z Ria

Dnes navečer budeme mít my sportovci možnost přivítat v rodné Jihlavě nejúspěšnějšího sportovce v historii města – držitele zlaté olympijské medaile judistu Lukáše Krpálka.

Po 18. hodině přijde Lukáš Krpálek na pódium na Masarykovo náměstí. Převezme dary z rukou primátora Rudolfa Chloupka a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

Radnice připravuje doprovodný program, který začne před 18. hodinou, po oficiálním přivítání na pódiu proběhne autogramiáda Lukáše Krpálka. Následovat bude hudební produkce kapely Arciskačány a Vigo až do večerních hodin, návštěvníci se budou moci občerstvit v pivovarském stanu nebo okolních restauračních zařízeních.

11.8.2016 | Jihlavský půlmaraton
Jihlavský půlmaraton

Potkáme se na startu?
V tradičním termínu, druhou zářijovou neděli, se v Jihlavě uskuteční třetí ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten odstartuje v pravé poledne 11. září 2016 na Masarykově náměstí. Případní zájemci o sníženou cenu startovného (300 Kč) mají v těchto dnech poslední možnost, přihlásit se musí nejpozději do 12. srpna. Elektronické přihlášky je možné zasílat prostřednictvím internetových stránek závodu www.jihlavskypulmaraton.cz.

Do vytrvalostního závodu se kromě jednotlivců mohou přihlásit také dvou (2 x 10,548 km) a čtyřčlenné týmy (4 x 5,274 km). "Zatímco polovinu startovního pole tvoří jednotlivci, druhou štafetové týmy," přibližuje Holoubek.

Závod pro rodiny

V rámci doprovodného programu Jihlavského půlmaratonu v 10.30 odstartuje Rodinný závod na 1,2 kilometru, v 11.45 pak Závod koloběžek na jeden okruh Jihlavského půlmaratonu (10,548 km). „Rodinného běhu se mohou zúčastnit libovolně složené týmy, ve kterých však vždy musí být zastoupen minimálně jeden dospělý a jedno dítě do 15 let. Výsledný čas týmu je stanoven podle posledního člena týmu v cíli,“ připomíná základní pravidlo Holoubek. Závod koloběžek byl do doprovodného programu připojen až v minulém roce, ale hned si získal oblibu. „Koloběžky měly ohromný úspěch,“ těší Holoubka.

Na své si však přijdou také ti, kteří se nechtějí přímo zapojit do sportování. „Protože víme, že na náměstí přijde i celá řada diváků, běžce podpoří jejich rodina a nejbližší, bude pro ně připravena řada stánků. Chybět nebude ani skákací hrad pro děti,“ slibuje Holoubek. „Kdo se už dopoledne přijde podívat na start Rodinného běhu, určitě vydrží i na start a doběh půlmaratonu. A bude se mít stále čím bavit,“ věří Holoubek.